Prohlídková trasa a vstupné

OKRUH 1 / ZÁMEK A VĚŽ (základní okruh)

Prohlídková trasa pro návštěvníky začíná v zámecké pokladně v přízemí. Návštěvníci během prohlídky navštíví hradní kapli sv. Vavřince, Švamberský sál se sklípkovou klenbou, ve kterém se nachází ukázky replik dobových zbraní a zbroje, dobového oblečení z období gotiky, keramiky, skla a také cínového nádobí.  Další část prohlídky je situována do 1. patra zámeckého křídla. Prochází se velkým schodištěm do předsálí, zámeckých salónků a velkého zámeckého klasicistního sálu. Ze sálu se jde přes kůr kaple sv. Vavřince do věžního křídla, kde se nachází obrazová galerie čtyř posledních generací rodu Löwenstein-Wertheim-Rosenberg, salónek grafik a následuje výstup na věž. Ochoz, který je ve výšce 30 metrů, slouží jako rozhledna a nabízí krásný výhled do krajiny. Výstup na věž je pozvolný po 117 schodech.


Duden a říjen

sobota, neděle 9 - 17 h.

Květen - září

denně kromě pondělí 9 - 17 h.

Prohlídky zámku a věže probíhají s průvodcem vždy od: 9 h., 10 h., 11 h., 13 h., 14 h., 15 h., 16 h.


Délka prohlídky: 50 - 60 minut


VSTUPNÉ:

90,- Kč         Dospělí

70,- Kč         Senioři, studenti do 26 let

50,- Kč       Děti 6 – 15 let, držitelé průkazu ZTP nad 18 let

30,- Kč       Děti z MŠ v rámci organizovaných prohlídek (školních výletů)

Děti do 5 let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.

ZTP do 18 let – zdarma        

ZTP/P a průvodci ZTP/P – zdarma

Skupiny nad 20 osob (MŠ, ZŠ, zájezdy) – učitelé, vedoucí zájezdu vstup neplatí


OKRUH 2 / VĚŽ

Ochoz, který je ve výšce 30 metrů, slouží jako rozhledna a nabízí krásný výhled do krajiny. Výstup na věž je pozvolný po 117 schodech. Věž je součástí základního prohlídkového okruhu, ale je možné si ji prohlédnout i samostatně.

Duden a říjen

Každý den 9 - 17 h.


Délka prohlídky: 15 minut


VSTUPNÉ:

50,- Kč             Jednotné vstupné


OKRUH 3 / ZÁMEK, VĚŽ A LORETA (pouze pátek a sobota)

Prohlídková trasa pro návštěvníky začíná v zámecké pokladně v přízemí. Návštěvníci během prohlídky navštíví hradní kapli sv. Vavřince, Švamberský sál se sklípkovou klenbou, ve kterém se nachází ukázky replik dobových zbraní a zbroje, dobového oblečení z období gotiky, keramiky, skla a také cínového nádobí.  Další část prohlídky je situována do 1. patra zámeckého křídla. Prochází se velkým schodištěm do předsálí, zámeckých salónků a velkého zámeckého klasicistního sálu. Ze sálu se jde přes kůr kaple sv. Vavřince do věžního křídla, kde se nachází obrazová galerie čtyř posledních generací rodu Löwenstein-Wertheim-Rosenberg, salónek grafik a následuje výstup na věž. Ochoz, který je ve výšce 30 metrů, slouží jako rozhledna a nabízí krásný výhled do krajiny. Výstup na věž je pozvolný po 117 schodech. Po prohlídce věže se přejde do Lorety naproti zámku. V Loretě mohou návštěvníci zhlédnout zrestaurované ambity doplněné stropními malbami z 18. století, znázorňující motivy mariánské legendy, výjevů ze života světců, evangelistů, proroků a českých patronů, na zdech se nachází Pašijový příběh Ježíše a jeho učedníků. V nárožích jsou umístěny dvě barokní mariánské kaple – Panny Marie Klatovské a Panny Marie Čenstochovské. Součástí prohlídky Lorety je také vstup do Svaté chýše, odpovídající legendárnímu příbytku Panny Marie, kde je umístěna socha černé Madony.

Duben, květen a říjen

pouze sobota 10 - 17 h.

Červen - září

pátek a sobota 10 - 17 h.


Prohlídky zámku, věže a Lorety probíhají s průvodcem vždy od: 10 h., 13 h., 15 h.

Prohlídka třetího okruhu je možná po předchozí domluvě i mimo stanovený den a čas.


Délka prohlídky: 70 - 80 minut


VSTUPNÉ:

130,- Kč           Dospělí

110,- Kč            Senioři, studenti do 26 let

90,- Kč             Děti 6 – 15 let, držitelé průkazu ZTP nad 18 let

Děti do 5 let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.

ZTP do 18 let – zdarma

ZTP/P a průvodci ZTP/P – zdarma


OKRUH 4 / PROHLÍDKY PRO DĚTI - VYPRÁVĚNÍ ZÁMECKÉ PANÍ

Zámek Bor připravil pro školy a školní výlety zajímavou prohlídku zámeckého areálu a vyhlídkové věže s výkladem a soutěžemi. Zámecká paní nebo princezna v historickém kostýmu seznámí školáky s dějinami města a zámku, s důležitými okamžiky v dějinách Boru a se zajímavými příběhy držitelů panství.

Během prohlídky mají děti možnost soutěžit v historickém testu, hádat panovníky a významné osobnosti a také si vyzkoušet historické kostýmy, zbraně i rytířskou zbroj.

Program je různý pro jednotlivé ročníky škol, a sestaven dle učiva v učebních osnovách. Také výklad se přizpůsobuje věku žáků.

Délka prohlídky: 
60 – 80 min.

Tato forma prohlídky je pouze po předchozí domluvě. Z důvodu velkého zájmu je dobré si prohlídku rezervovat včas.

Informace a objednávky na tel. +420 374 789 198 nebo +420 607 038 246.


OKRUH 5 / ZÁMEK, VĚŽ, LORETA A CHRÁM SV. MIKULÁŠE (nutná rezervace předem)

Prohlídková trasa pro návštěvníky začíná v zámecké pokladně v přízemí. Návštěvníci během prohlídky navštíví hradní kapli sv. Vavřince, Švamberský sál se sklípkovou klenbou, ve kterém se nachází ukázky replik dobových zbraní a zbroje, dobového oblečení z období gotiky, keramiky, skla a také cínového nádobí.  Další část prohlídky je situována do 1. patra zámeckého křídla. Prochází se velkým schodištěm do předsálí, zámeckých salónků a velkého zámeckého klasicistního sálu. Ze sálu se jde přes kůr kaple sv. Vavřince do věžního křídla, kde se nachází obrazová galerie čtyř posledních generací rodu Löwenstein-Wertheim-Rosenberg, salónek grafik a následuje výstup na věž. Ochoz, který je ve výšce 30 metrů, slouží jako rozhledna a nabízí krásný výhled do krajiny. Výstup na věž je pozvolný po 117 schodech. Po prohlídce věže se přejde do Lorety naproti zámku. V Loretě mohou návštěvníci zhlédnout zrestaurované ambity doplněné stropními malbami z 18. století, znázorňující motivy mariánské legendy, výjevů ze života světců, evangelistů, proroků a českých patronů, na zdech se nachází Pašijový příběh Ježíše a jeho učedníků. V nárožích jsou umístěny dvě barokní mariánské kaple – Panny Marie Klatovské a Panny Marie Čenstochovské. Součástí prohlídky Lorety je také vstup do Svaté chýše, odpovídající legendárnímu příbytku Panny Marie, kde je umístěna socha černé Madony. Následně se návštěvníci přesunou na náměstí, kde si prohlédnou barokní farní kostel sv. Mikuláše s nádhernou výmalbou a oltářem z dílny J. Ch. Artschlaga.

Délka prohlídky: 110 - 120 minut


VSTUPNÉ:

190,- Kč           Dospělí

170,- Kč           Senioři, studenti do 26 let

150,- Kč           Děti 6 – 15 let, držitelé průkazu ZTP nad 18 let

Děti do 5 let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.

ZTP do 18 let – zdarma

ZTP/P a průvodci ZTP/P – zdarma

Ze vstupného jde část na opravu barokních kostelních varhan.

Informace a objednávky na tel. +420 374 789 198, +420 607 038 246 nebo na e-mailu: infocentrum@mubor.cz.


Pokud se chystáte na prohlídku zámku s větší skupinou, nebo si chcete zajistit přesný čas prohlídky, objednejte se prosím předem na telefonu +420 607 038 246 nebo +420 374 789 198 a nebo e-mailem: infocentrum@mubor.cz

PLATBA MOŽNÁ TAKÉ BEZHOTOVOSTNĚ A BEZKONTAKTNĚ

Vstup domácím mazlíčkům do zámku povolen!


Další služby nabízené zámkem Bor

  • Rezervace prohlídek - zajišťuje správa objektu
  • Prodej suvenýrů
  • Možnost pořádání koncertů, kulturních programů a výstav
  • Možnost svatebních obřadů v obřadní síni, v kapli a na louce u zámku

Zámek Bor

Kontaktujte nás

Zámek Bor, Plzeňská 259, 348 02 Bor

zamek@mubor.cz

+420 607 038 246

+420 374 789 198

Sdílejte s námi

partneři

eu