Prohlídková trasa a vstupné

1. ZÁMEK A VĚŽ

Prohlídková trasa pro návštěvníky začíná v zámecké pokladně v přízemí. Návštěvníci během prohlídky navštíví hradní kapli sv. Vavřince, Švamberský sál se sklípkovou klenbou, ve kterém se nachází ukázky replik dobových zbraní a zbroje, dobového oblečení z období gotiky, keramiky, skla a také cínového nádobí.  Další část prohlídky je situována do 1. patra zámeckého křídla. Prochází se velkým schodištěm do předsálí, zámeckých salónků a velkého zámeckého klasicistního sálu. Ze sálu se jde přes kůr kaple sv. Vavřince do věžního křídla, kde se nachází obrazová galerie čtyř posledních generací rodu Löwenstein-Wertheim-Rosenberg, salónek grafik a následuje výstup na věž. Ochoz, který je ve výšce 30 metrů, slouží jako rozhledna a nabízí krásný výhled do krajiny. Výstup na věž je pozvolný po 117 schodech.

Délka prohlídky: 50 - 60 minut


VSTUPNÉ:

90,- Kč         Dospělí

70,- Kč         Senioři, studenti do 26 let

50,- Kč       Děti 6 – 15 let, držitelé průkazu ZTP nad 18 let

30,- Kč       Děti z MŠ v rámci organizovaných prohlídek (školních výletů)

Děti do 5 let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.

ZTP do 18 let – zdarma        

ZTP/P a průvodci ZTP/P – zdarma

Skupiny nad 20 osob (MŠ, ZŠ, zájezdy) – učitelé, vedoucí zájezdu vstup neplatí

2. VĚŽ

Ochoz, který je ve výšce 30 metrů, slouží jako rozhledna a nabízí krásný výhled do krajiny. Výstup na věž je pozvolný po 117 schodech.

Prohlídka je časově individuální a prochází se samostatně po domluvě v zámecké pokladně.

Délka prohlídky: 15 minut


VSTUPNÉ:

40,- Kč             Jednotné vstupné

3. ZÁMEK, VĚŽ A LORETA

Prohlídková trasa pro návštěvníky začíná v zámecké pokladně v přízemí. Návštěvníci během prohlídky navštíví hradní kapli sv. Vavřince, Švamberský sál se sklípkovou klenbou, ve kterém se nachází ukázky replik dobových zbraní a zbroje, dobového oblečení z období gotiky, keramiky, skla a také cínového nádobí.  Další část prohlídky je situována do 1. patra zámeckého křídla. Prochází se velkým schodištěm do předsálí, zámeckých salónků a velkého zámeckého klasicistního sálu. Ze sálu se jde přes kůr kaple sv. Vavřince do věžního křídla, kde se nachází obrazová galerie čtyř posledních generací rodu Löwenstein-Wertheim-Rosenberg, salónek grafik a následuje výstup na věž. Ochoz, který je ve výšce 30 metrů, slouží jako rozhledna a nabízí krásný výhled do krajiny. Výstup na věž je pozvolný po 117 schodech. Po prohlídce věže se přejde do Lorety naproti zámku. V Loretě mohou návštěvníci zhlédnout zrestaurované ambity doplněné stropními malbami z 18. století, znázorňující motivy mariánské legendy, výjevů ze života světců, evangelistů, proroků a českých patronů, na zdech se nachází Pašijový příběh Ježíše a jeho učedníků. V nárožích jsou umístěny dvě barokní mariánské kaple – Panny Marie Klatovské a Panny Marie Čenstochovské. Součástí prohlídky Lorety je také vstup do Svaté chýše, odpovídající legendárnímu příbytku Panny Marie, kde je umístěna socha černé Madony.

Délka prohlídky: 70 - 80 minut


VSTUPNÉ:

130,- Kč           Dospělí

110,- Kč            Senioři, studenti do 26let

90,- Kč             Děti 6 – 15 let, držitelé průkazu ZTP nad 18 let

Děti do 5 let v doprovodu rodičů mají vstup zdarma.

ZTP do 18 let – zdarma

ZTP/P a průvodci ZTP/P – zdarma

Pokud se chystáte na prohlídku zámku s větší skupinou, nebo si chcete zajistit přesný čas prohlídky objednejte se prosím předem na telefonu +420 607 038 246, nebo 374 789 198 a nebo e-mailem infocentrum@mubor.cz

PLATBA MOŽNÁ TAKÉ BEZHOTOVOSTNĚ A BEZKONTAKTNĚ

Vstup domácím mazlíčkům do zámku povolen!


Další služby nabízené zámkem Bor

  • Rezervace prohlídek - zajišťuje správa objektu
  • Prodej suvenýrů
  • Možnost pořádání koncertů, kulturních programů a výstav
  • Možnost svatebních obřadů v obřadní síni, v kapli a na louce u zámku

Zámek Bor

Kontaktujte nás

Zámek Bor, Plzeňská 259, 348 02 Bor

zamek@mubor.cz

+420 607 038 246

+420 374 789 198

Sdílejte s námi

partneři

eu