Zámecké slavnosti 2019

Již šestnáctý ročník historických slavností se v borském zámku odehrál dne 13. července, oproti předchozím rokům byl trochu deštivý, ale malé přeháňky program nenarušily a vše proběhlo podle plánu.

Tradičně bylo zámecké nádvoří zaplněno dobovým jarmarkem, ukázkami starých řemesel, mezi návštěvníky se producírovali mušketýři, markytánky, komtesy, kejklíři, potkávali se přátelé, sousedé, všude bylo spoustu lákavých pochoutek, pivo teklo proudem a ze všech stran se linuly tóny dobové hudby, řinčení zbraní či dětský smích. Nádvoří zámku bylo zaplněno návštěvníky, někteří sledovali program na pódiu, jiní se vydali na prohlídku zámku a věže nebo na projížďku pirátským člunem po Labutím zámeckém rybníku. Jak už bývá zvykem, slavnosti byly zahájeny v páteční večer na náměstí, kdy purkmistr města s radními předali zástupci rytířských družin klíč od bran města. Byla povolena zábava a hodování, a tak se v sobotu mohlo v zámku vesele tančit, fechtovat, muzicírovat, jíst, popíjet a hlavně se bavit.

Třináctou hodinou započal dobový program na podiu, pod ním nebo v jeho okolí, ve kterém se představilo deset šermířských, tanečních a hudebních skupin, celkem tedy na šedesát vystupujících osob. Představení byla různorodá od ukázek z období gotiky, renesance a baroka až po kejklířská představení a indiánskou pohádku.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zámek Bor

Kontaktujte nás

Zámek Bor, Plzeňská 259, 348 02 Bor

zamek@mubor.cz

+420 607 038 246

+420 374 789 198

Sdílejte s námi

partneři

eu